Полиција истражује сумњу на смрт нехатом
Малолетник је јуче у Термама Птуј доживео несрећу приликом купања у базену у околини. Дете, око седам година, пребачено је у болницу, али је тамо умрло упркос медицинској помоћи.
Према незваничним информацијама, дете је присуствовало рођендану, који су организовали аниматори Терме Птуј и тренери локалног пливачког клуба. У Термама Птуј уверавају да је потребно особље било присутно у воденом парку, а спасиоци са воде одмах су детету указали прву помоћ и позвали Хитну помоћ.
Након утапања детета, дежурни истражни судија наложио је судско-медицинску обдукцију, а полицијски службеници ће о свим налазима известити Окружно тужилаштво, преноси Дело.
Полиција наставља интензивно прикупљање информација о околностима јучерашњег трагичног догађаја у Термама. Како је саопштено из Полицијске управе Марибор, настављају истрагу због сумње на кривично дело изазивање смрти из нехата.
О инциденту су обавештени дежурни јавни тужилац и истражни судија, који су увиђај места препустили полицији, као и инспекцији за заштиту од елементарних и других непогода. Дежурни истражни судија наложио је судску обдукцију, а полицијски службеници ће о свим сазнањима обавестити Окружно државно тужилаштво у Птују, додају из ПУ Марибор.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


