Студентима запрећено да не гледају филм о Модију
Најбољи индијски универзитет запретио је строгим дисциплинским мерама студентима ако њихово удружење упркос упозорењима ипак прикаже документарни филм о премијеру Нарендри Модију. Увид у филм који је приредио Би-Би-Си могао би, сматра универзитет, озбиљно да наруши, како рекоше, мир и хармонију у кампусу.
Модијевој влади не допада се документарац који доводи у питање вођство током смртоносних нереда 2002. Филм назива пропагандом, блокира његово емитовање и брани дељење клипова путем друштвених мрежа. Акцентовање Модијевог вођства у то време у држави Гуџарат, када су избили нереди у којима је страдало бар 1.000 људи, већином муслимана, узнемирило је власт која је тражила од „Твитера” да блокира на десетине твитова који линковима воде ка документарцу, као и да „Јутјуб” блокира могућност да се пусте видео садржаји.
До насиља 2002. је дошло након што је у пожару у возу страдало 59 ходочасника хиндуса. Активисти за људска права процењују да је у побуни која је уследила живот изгубило бар дупло више људи у односу на званично наведених 1.000 смртних случајева.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


