Срби против базе на Косову: Остају и током ноћи на стражи
Мештани села Дрен у општини Лепосавић одлучили су да ноћас остану на месту где су јутрос почели радови на изградњи нове полицијске базе на земљишту које су приштинске власти експроприсале средином јануара.
Они се не слажу са одлуком о експропријацији и желе да се одлука Приштине повуче.
Мештанима су се у мирном протесту, недалеко од припадника специјалних снага полиције, придружили и њихови рођаци који им дају подршку у њиховим захтевима.
Током дана вођени су разговори мештана са потпуковником Ветоном Ељшанијем од кога су мештани и представници локалне самоуправе тражили да своје надређене обавести да се народ не саглашава са одлуком о експропријацији и да од њих захтева да обуставе радове на изградњи још једне полицијске базе у Лепосавићу, преноси Спутњик.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


