Почео Фестивал иранског филма
Фестивал иранског филма, 21. по реду, отворен је у Југословенској кинотеци у Узун Мирковој улици. О значају овог догађаја говорио је Рашид Хасанпур, амбасадор Исламске Републике Иран у Србији, који је поздравио посетиоце.
Традиционални фестивал који ће трајати до петог фебруара започео је драмом „Чаура и лептир” (2020) у режији Мохамада Салехинеџада, а у сали „Макавејев” биће приказано укупно пет остварења новије продукције, на по две пројекције, од 18 и 20 часова.
Љубитељи „седме уметности” моћи ће да виде и филмове „Скијаш” (2017) у режији Ферејдуна Наџафија, „Орах” (2018) Мохамадрезе Хаџи Голамија, „Мобарак” (2015), Мохамадрезе Наџафија и „Амин и Акван” (2018) Зохала Разавија.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


