Вучић: Хвала СВМ на подршци и коректном приступу
Председник Србије Александар Вучић захвалио је данас шефу посланичке групе Савез војвођанских Мађара Балинту Пастору на подршци извештају о преговарачком процесу, док су посланици опозиционих парламентарних странака гласним звиждањем и негодовањем прекидали његово излагање.
Вучић је за говорницом парламента, где је на дневном реду само једна тачка - Извештај о преговарачком процесу са Привременим институцијама у Приштини од 1. септембра 2022. до 15. јануара 2022. године - истакао да су Пастор и СВМ одлично разумели шта је рађено у претходном периоду и додао да ће он и Влада Србије наставити у том правцу.
„Хвала вам што сте данас и поред трагедије Елвире Ковач дошли и хвала вам на коректном приступу и иступу и што сте разумели шта Србија ради”, рекао је Вучић. Пастор је данас рекао да ће та посланичка група подржати извештај о преговарачком процесу.
„Ми говоримо о овом питању у Народној скупштини јер питање КиМ није само питање за српски и албански народ, већ за све грађане Србије, јер су мир и стабилност на првом месту, а то треба да буде у интересу свих грађана Републике Србије. Иако је ово питање најболније за припаднике српског и албанског народа, никако није питање само за та два народа”, рекао је Пастор.
Према његовим рећима, сада се о питању КиМ говори искреније, без митова и празних обећања. „Ви сте претходних дана, као и данас на седници Народне скупштине, брутално искрено говорили о предлозима ЕУ и САД и које могу да буду последица прихватања или неприхватања тих предлога”, рекао је Пастор и поставио реторичко питање: „Да ли ЕУ искрено жели Србију или не жели”, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


