Деца из Београда на опоравку на Дивчибарама
Ученици из пет основних школа за децу са сметњама у развоју бораве ових дана у хотелу „Маљен” на Дивчибарама у организацији Црвеног крста Београд. Група од 93 деце и пратилаца (наставници, медицинске сестре, волонтери Црвеног крста и лекар) боравиће у природи и имаће могућност да се упознају са активностима Црвеног крста захваљујући ангажовању младих волонтера који ће са њима бити на Дивчибарама.
– У 2022. години је на летњи опоравак у три смене упућено укупно 182 ученика нижих разреда основне школе који су испуњавали захтеване критеријуме: деца из социјално угрожених породица, самохраних родитеља, која у домаћинству имају тешко оболелог или инвалидног члана. Деца су боравила седам дана у објекту Црвеног крста Александровац на Гочу, а о њима су бринули васпитачи, волонтери и лекар – рекли су у Црвеном крсту Београд, хуманитарној организацији која традиционално организује програм опоравка за социјално угрожену децу, децу са сметњама у развоју и са инвалидитетом.
– Од 2009. године програм се реализује уз подршку града и ЈКП „Инфостан технологије” на тај начин што се уз уплатницу овог предузећа налази и уплатница Црвеног крста Београд са позивом за подршку у реализацији програма који је намењен нашим најмлађим суграђанима. У 2022. години уплатница је упућена на 800.000 адреса, а подршку у реализацији дало је 5.018 грађана и правних лица са укупно уплаћеним износом од 2.917.516 динара.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


