Први пут у историји слалома на подијуму грчки скијаш
Иако је на стази слалома у француском скиајлишту Шамони јуче славио Швајцарац Рамон Зенхојзерн, овај слалом памтиће се по нечему необичном. Наиме, први пут у историји професионалног скијања на подијуму за три првопласирана – нашао се и један такмичар из Грчке.
Грк Еј Џеј Гинис, заузео је након друге вожње, друго место у слалому и тиме постао први представник своје земље који се попео на слаломски подијум. Неки ово тумаче и као највећи успех грчке у зимским спортовима икада.
Чудо је утолико веће јер је млади Грк након прве вожње био на 23. месту. А након фантастичне друге вожње пробио се до коначног другог места.
Еј Џеј Гинис, рођен је пре 28 година у Атини, али су му се родитељи, стицајем околности, најпре одселили у Аустрију, а потом и САД, где му се отац бавио послом скијашког инструктора.
Занимљиво је и то да се млади Грк до места број 2 попео са стартим бројем 45, оставивши иза себе далеко познатије скијаше попут Данијела Јула, трећег по рангу у Шамонију, па и Хенрика Кристоферсена који није одолео притиску у другој вожнји, када је одустао након што му је једна скија прешла преко капије.
У тренутном поретку слалома први је и даље Лукас Бротен са 430 бодова, Јул га прати са 394, а Кристоферсон је трећи са 389.
У генералном пласману након слалома у Шамонију нема промена – на челу је Марко Одермат са 1.386 бодова.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


