Руска МТС банка добила лиценцу у Емиратима
Абу Даби – Централна банка Уједињених Арапских Емирата одобрила је лиценцу за рад руској МТС банци (није под санкцијама Запада), навод са сајта ЦБ УАЕ, први је јуче пренео лондонски „Фајненшел тајмс”.
МТС банка делује у саставу највећег руског мобилног оператера „Мобајл ТелеСистемс“: нова инофилијала имаће адресу у Абу Дабију, пренео је Ројтерс. Лиценца МТС банци је иначе прва страна банка којој је Централна банка УАЕ „ у последњих неколико година” издала лиценцу, јављају британски медији.
Од избијања сукоба у Украјини, десетине хиљада Руса доселило се у Абу Даби и Дубаји где су прошле јесени постали водећи нерезидентни купци некретнина у УАЕ.
У међувремену, Брајан Нелсон, подсекретар америчког министарства финансија задужен за борбу против тероризма, покренуо је питање дозволе тој руској банци, током прошлонедељне посете Абу Дабију.
„[Он] је пренео широку забринутост због финансијске повезаности са Русијом, чак и преко банака које нису санкционисане”, изјаву неименованих званичника пренеле су агенције. МТС банка, подружница највећег руског мобилног оператера, и централна банка УАЕ тим поводом одбили су да коментаришу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


