Петак, 19.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Осумњичени за напад на Београђане у Сарајеву пуштени на слободу

 Осумњичени за напад на Београђане у Сарајеву пуштени на слободу
(Принтскрин)

САРАЈЕВО - Општински суд у Сарајеву донио је решење којим је седморици осумњичених због напада на Београђане на међународном турниру "Шампион Јуниор Куп" који се десио пре мјесец у хотелу на Илиџи, одређене мере забране и они су поштени на слободу.

Ову информацију је за портал „Аваза" потврдио сарајевски адвокат Изет Баждаревић који заступа Хариса Демира.

"Одређене су им мере забране састајања са другим осумњиченима, те забрана међусобне комуникације телефоном и писменим путем, као и забрана приласка на 100 метара - казао је адвокат Баждаревић.

Након инцидента у хотелу "Хилс" 14. јануара су ухапшени Харис Демир, Елдар Балтић, Алдин Тахировић, Енсар Хоџић, Белмин Омерагић, Армин Хаџић, Елдар Бешић, Бењамин Хасановић, Мерсид Подруг и Седин Кукић, а на терет им је стављено кривично дело насилничко понашање.

На слободу су тада одмах пуштени Бењамин Хасановић, Мерсид Подруг и Седин Кукић, док је осталима био одређен једномесечни притвор.

У нападу испред хотела једном родитељу су нанесене лакше повреде оштрим предметом.

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mina
Kukavice najgore,napali su decu.Fuj.
Боривоје Банковић
Да ли је ико сумњао?

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.