У Појасу Газе пронађен саркофаг из античког Рима
ЈЕРУСАЛИМ – Саркофаг из доба античког Рима, који је највероватније припадао истакнутој особи, пронађен је данас на месту 2.000 година старог римског гробља, откривеног прошле године у северном делу Појаса Газе, саопштило је данас палестинско министарство за антиквитете.
Како наводи Ројтерс, радове на локацији на којој је до сада пронађено око 90 појединачних и масовних гробница надгледа француски стручни тим.
Саркофаг који је припадао великодостојнику из тог периода још није отворен, а саркофаг је положен у дрвени контејнер ради транспорта, након чега ће га анализирати палестински и међународни експертски тимови.
Портпарол министарства Тарек ел Аф нагласио је да ће отварање саркофага сачекати долазак међународног експерта за метале и додао да посуде од глине и други предмет пронађени у гробници указују на то да датирају из периода старог Рима, односно пре око 2.000 година.
Он је додао да је гробље на северу Газе на локацији старе морске луке из времена Грка и Римљана, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


