Човић: Играћемо због кошарке у Србији
Нас нико ништа не пита, само се одреди где играмо, кад играмо, како играмо, а притом се не размишља да ли је то условно или није, рекао је председник Кошаркашког клуба Црвена звезда Небојша Човић. Човић је уочи вечерашњег тренинга саопштио да ће црвено-бели играти на завршном турниру Купа Радивоја Кораћа, упркос томе што Партизан није санкционисан за прошлогодишње одустајање од Суперлиге. „Немамо ништа против Ниша, напротив. Дуги низ година смо доле, разумемо шта значи ширити кошарку у Србији. Одлуку коју смо донели, донели смо због кошарке у Србији”, рекао је Човић на конференцији за медије.
Додао је да се мора имати у виду да у Нишу није безбедно, да увек постоји проблем са картама и да Звезда ове године неће играти против Партизана док сви њени навијачи не уђу у дворану.
„Ми имамо 250 карата, ствара се тензија између навијача, који се тамо окупљају. На крају уђу, али нама преседне. То ће се догодити и ове године. Тешко да ћемо ту утакмицу почети ако не буде наших навијача”.
Тренер кошаркаша Црвене звезде Душко Ивановић одредио је састав који ће играти Куп Радивоја Кораћа и са списка је изоставио странце Џона Холанда и Николу Ивановића.
У саставу „црвено-белих” налазе се следећи играчи: Лука Вилдоса, Факундо Кампацо, Стефан Марковић, Немања Недовић, Огњен Добрић, Бранко Лазић, Стефан Лазаревић, Бен Бентил, Филип Петрушев, Лука Митровић, Огњен Кузмић и Хасан Мартин.
Црвена звезда се у четвртак од 18 часова у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа састаје са екипом Борца из Чачка, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


