Шетња, предах и превоз без гужве
Нерадни дан, а време као наручено. Права пролећна температура јуче је била савршен повод да се изађе из куће у шетњу, у боравак на отвореном. Паркови су били пуни и ко год је имао времена и слободан дан искористио је да мало удахне ваздуха. Жива у термометру ишла је који степен изнад десетог подељка и то је била одлична прилика да угоститељи одмах отворе летње баште и поставе столове за госте. Пила са кафа напољу јуче у подневним сатима, али у појединим ресторанима у Скадарлији гости су одлучили и да ручају у башти. Међу посетиоцима скадарлијских кафана, како је изгледало, највише је било гостију из иностранства. Чули су се разни језици немачки, италијански, словеначки...
– Са четворо пријатеља дошао сам у Београд јер смо на кратком одмору. Наша другарица је била прошле године и на основу њене приче смо овде. Нисмо се покајали ни на тренутак јер је град прелеп, има шта да се види и обиђе, занимљива је архитектура, као и људи, свиђа нам се све што смо пробали од хране... – испричао је један од туриста из Марибора.
У обиласку Дорћола била је Марина Илић, студенткиња архитектуре са својим гошћама из Беча. После Београдске тврђаве, Зоо-врта, кеја, Цркве Александра Невског стигле су у Скадарлију на ручак па настављају даље пут Врачара и Храма.
– Трећи дан су код мене и преуморне али и презадовољне. Када сам им причала шта ће све видети у Београду нису веровале – прича Марина, а гошће потврђују и кажу да једва чекају да виде Храм и дедињску архитектуру.
Како су поједини музеји најавили да ће у празничним данима бити бесплатан улаз ето прилике да се мало времена издвоји за културни ужитак. Београђани и гости нашег града су се упутили у Конак кнеза Милоша у Топчидеру, Војни музеј на Калемегдану....
Шеталишта крај река су била пуна, али је видно била смањена саобраћајна гужва, није било колона аутомобила и нервозних возача због застоја. Превоз, упркос томе што је важио недељни ред вожње, функционисао је без проблема и путници се нису жалили минула два дана да су чекали на станицама.
– На посао сам отишла без проблема и исто тако се вратила. Нисам чекала аутобус ни пет, шест минута, у оба правца сам седела. Једино је била гужва на станици код тржног центра. Ту је ушао огроман број људи. Кад би овако било сваког дана... – каже Драгица Живковић која је јуче провела уобичајен радни дан као и сваког четвртка.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


