Борут Пахор продао свог Реноа 4 за рекордних 60.000 евра, новац за лечењe деце
ЉУБЉАНА - Бивши председник Словеније Борут Пахор продао је свог Реноа 4 за рекордних 60.000 евра, новац је наменио за лечење деце код које је дијагностикован канцер.
Пахор је крајем јануара на друштвеним мрежама објавио да продаје аутомобил Рено 4 ГТЛ из 1991. године за „добар циљ”.
„Данас је пао светски рекорд. Ауто за добар циљ постаће најскупље продати Рено 4 у историји. Највећа продајна цена до сада је била 50.600 евра. Данас је та цифра достигла 60.000 евра.”, написао је Пахор на друштвеним мрежама.
„Данас је празник културе за све нас. Честитам. За децу која се боре против рака, а због ваше доброте, празник наде. Хвала вам. Мали хероји, само напред”, написао је бивши председник Словеније и додао:
„Честитам понуђачу и свима који су се са најбољим намерама укључени у ову дивну кампању која тек треба да каже последњу реч. Новац ће у потпуности посветити болесној деци.”
Бизнисмен Александар Фратар дао је најбољу понуду на аукцији, пренели су словеначки медији.
„Наша намера је била да помогнемо овим борцима (деци)”, рекао је Фратар.
„Знао сам да ово неће бити аукција за људе који воле само добре аутомобиле, већ за људе који имају велика срца”, рекао је Пахор.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


