Како настаје серија „Земља ватре”
Гледаоци у Србији су у уторак у 22.00 на Фоксу могли да погледају прву епизоду нове америчке серије „Земља ватре”, драматичне акционе саге о ватрогасцима.
Да подсетимо, у фокусу је млади робијаш, Боуд Донован (Макс Тириот), који се придружује Програму кампа за очување Калифорније („Кал фајер”) како би добио скраћену затворску казну. Проблем настаје када Боуд буде распоређен у свој родни град у Северној Калифорнији, Еџвотеру, месту одакле су кренуле све његове невоље. Поред тога, он и нова екипа започињу борбу против огромних пожара који муче регион.
Поред Макса Тириота, који је уједно и аутор серије са сценаристом Тонијем Феланом и продуценткињом Џоун Ратер, улоге тумаче и Кевин Алехандро, Џордан Коловеј, Дајана Фар, Били Бурк и други. Сви они од јула прошле године дане проводе на поприлично напорним снимањима у Канади.
Оно што је у серији фиктивни градић Еџвотер, у стварности је то место Форт Лангли у Британској Колумбији, у Канади. Оно је послужило и екипама других серија за снимање. У њему је настала једна епизода „Досијеа Икс”, када је Форт Лангли заменио село у Пенсилванији, део серије „Ривердејл”, „Једном давно”, „Натприродно”, „Бејтс мотел”, „Широко небо”, али и филма „Сумрак сага”.
Више локација у округу Метро Ванкувер послужило је за највећи део сцена серије „Земља ватре”.
Прве недеље екипа се сусрела са проблемом који су и очекивали – врућином. Температура се пела и до 44 степена. Тада су сви били на опрезу. Снимали су у прашуми, једва долазили до даха, јер су морали да буду закопчани до грла, у комплетној ватрогасној опреми. Код ове серије, време диктира да ли сме да се пали ватра на сету или не. Тог дана било је немогуће. Па су ватрену стихију додавали у постпродукцији.
Ипак, врелина је била неподношљива посебно што су били натоварени тешком опремом која је у неким епизодама подразумевала и боце са кисеоником.
Глумица Дајана Фар отишла је корак даље. Пошто приватно обожава моторе, тражила је од продуценткиње да се у тим сценама њој додели један. Та мисија била је прилично опасна, толико да је и каскадер размишљао како све да изведе кроз прашуму по тој температури и високој влаги. Глумица је била спретна и све је одрадила сама.
Екипа остаје у Канади до почетка априла када би требало да заврше снимање прве сезоне која је због добре гледаности продужена са четрнаест на око 20 епизода, да би убрзо била обновљена за другу. Њена премијера у Америци очекује се на јесен.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


