Субота, 06.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Зеленском још једном није дозвољено да говори на додели Оскара

Зеленском још једном није дозвољено да говори на додели Оскара
EPA-EFE/CLEMENS BILAN

ЛОС АНЂЕЛЕС – Украјинском председнику Володимиру Зеленском ни ове године није одобрено да се обрати на 95. церемонији доделе Оскара, награда америчке Академије филмских уметности и науке.
Организатори свечаности која ће бити сутра касно увече у Лос Анђелесу, одбили су као и прошле године да пренесу раније снимљени говор Зеленског, пренео је амерички часопис „Варајети”.
Према изворима америчког часописа, Академија је „глатко одбила” захтев украјинског председника.
„Варајети” је подсетио да то одбијање долази у тренутку када америчко јавно мњење почиње да губи интересовање за рат у Украјини.
Зеленском није одобрено ни да се обрати на филмском фестивалу у Торонту, који многи у Америци сматрају „увертиром” за Оскаре.
Украјински председник је ипак могао да се обрати на Берлинском фестивалу у фебруару, на којем је приказан документарни филм америчког редитеља и глумца Шона Пена. Остварење је посвећено Зеленском и рату у Украјини.
Зеленски се обратио и на недавној додели Златног глобуса, америчке награде за филм и телевизију.
Пен је прошле године обећао да ће јавно истопити своје добијене Оскаре ако Зеленски не буде позван на доделу Оскара. Глумац није остварио своју претњу, али је једну своју статуету Оскара дао Зеленском.
Свечана 95. церемонија доделе Оскара биће одржана сутра касно увече у позоришту Долби у Лос Анђелесу.

Коментари9
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Jela
Imam utisak da ovaj tzv.predsednik na rat gleda kao na neku zabavu,a patnju svog naroda koristi da bi se što više medijski eksponirao.
Калимеро
Нема сумње да је заслужио Оскара у овом " риалитију".А додела би била и прилика да се обрати публици. Неправда, па то ти је.
Dragana Popovic
Stvarno steta, bas sam se nadala dobrom smehu. Narod mu gine a on bi u Holivud, gde ce mu dusa ako on to uopste ima?!
Принц Ип Ман
А шта би и он радо једног Оскара, за свој геј плес у латексу и на штиклама? Па могли су му га дати. Скроз би се уклопио.
Sonaki Selina
Dobro je da još neko razmišlja

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.