У Белорусији за недељу дана приведено више од сто људи
МИНСК – Више од сто људи, међу којима неколико психолога и психијатара, противника белоруских власти, приведено је за недељу дана у тој земљи, саопштила је вечерас Група за људска права „Весна”.
Та група је навела да је највише људи приведено у Минску, као и на западу и истоку Белорусије.
Мета власти су били опозициони активисти, новинари, медицински радници, чланови стрељачких спортских клубова и људи који раде са дроновима.
Представник „Весне” је рекао да белоруске снаге безбедности „спроводе рације и претресе над онима за које се сумња да су умешани у недавни напад на руски ратни авион стациониран у близини белоруске престонице”.
Чланови опозиционог покрета БИПОЛ преузели су одговорност за напад на авион А-50 паркиран у ваздухопловној бази у близини Минска.
Русија је пре годину дана искористила територију свог савезника Белорусије за инвазију на Украјину, а Белорусија је наставила да прима руске војнике, ратне авионе и друго оружје.
Према белоруском министарству унутрашњих послова, само у једном дану, 9. марта приведено је 60 људи у оквиру акције „над лицима која су укључена у екстремистичке групе и терористичке организације”.
„Весна” је навела да су притворени лекари, психолози и психијатри, од којих се тражи да „прекрше кодекс поверљивости између лекара и пацијента и пријаве за власти сумњиве пацијенте”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


