На граничном прелазу откривена мигранткиња испод хаубе
Цариници су на граничном прелазу Градина, у сарадњи са полицијом, спречили покушај једне илегалне мигранткиње да границу пређе скривена испод хаубе аутомобила.
Овај несвакидашњи покушај кријумчарења људи откривен је у петак увече, на улазу у земљу из Бугарске, када је за контролу издвојен „пежо 407” страних регистарских ознака, којим је наизглед сам путовао 32-годишњи страни држављанин, саопштила је Управа царина, преноси Танјуг.
Иако је возач цариницима рекао да нема ништа да пријави, они су се ипак одлучили за детаљан преглед, па су отворивши хаубу остали затечени призором јер се у простору између хладњака и мотора налазила скривена жена.
Простор о коме је реч врло је ризичан, како због врелине мотора, тако и због скучености, па се претпоставља да је овај начин превожења илегалних миграната могућ само на кратким деоницама пута, довољним да се пређе гранични прелаз.
Пронађена мигранкиња је заједно са возачем и аутомобилом предата полицији у даљу надлежност, додаје се у саопштењу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


