Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Шпанци троше највише меса у Европи

Шпанци троше највише меса у Европи
(Фото: EPA/EFE/ Filip Singer)

Сајт „Landgeist Map” објавио је мапу Европе која приказује податке о конзумацији меса према државама. Оно што су истакли јесте да ови подаци не подразумевају рибу и морске плодове као месо, те да су то обухватили у другом истраживању. На првом месту је Шпанија с 99 килограма меса по становнику. Друго место заузела је Португалија с 95 килограма, док је на трећем месту Исланд с 91 килограмом меса по становнику. Ове земље уједно су и највећи потрошачи морских плодова у Европи. Као државе које конзумирају најмање количине меса наведене су Турска, Албанија, Молдавија и Северна Македонија с 39 килограма меса по становнику годишње, преноси „Бизлајф”. Када је реч о државама у региону, интересантан податак јесте да највећу конзумацију меса имају држављани Хрватске с 80 килограма по становнику, прате их држављани Црне Горе с 78 и Словенија с 70 килограма меса по становнику. Србија је ближа Босни и Херцеговини према конзумацији меса, где један становник у просеку поједе до 56 килограма меса годишње, док се у БиХ „потроши” 43 килограма меса по становнику годишњe.

Коментари7
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

jamon jamon
ah ta španska šunka...
Spanci trose najvise mesa?
Kako trose? Mislite jedu? Ili ispeku pa bace?
Боро
Имам предлог да се 10 000 свиња пусти у дивљину и да се увезе 10 000 шкотских крава које такође могу живети у дивљини, и да ловостај траје 5 година, уз оштре казне, и да после 5 година се крене са опрезним ловом, за 20 година ћемо решити проблем меса у целој европи.
Luksa
Sta me briga koliko ko jede mesa....Ja ga jedem svaki dan i nmg da zamislim dan bez mesa, a sta drugi rade, a pogotovo u drugim drzavama me apsolutno ne zanima....
Mustafa Aga
Eto i ja jedem meso svakoga dana i uzivam u njemu ali me takodje interesuje i shta drugi rade jer bih voleo da svaka osoba na ovome svetu moze priushtiti meso kao shto ja to mogu...
Lillah
Sram ih bilo! Hitno na insekte.
Sputnjikovijada
Ludillah, gde svrbi ?

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.