Уторак, 21.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Немања Радуловић на Бањалука фесту

Немања Радуловић на Бањалука фесту
Немања Радуловић (EPA/CLEMENS BILAN)

Немања Радуловић, светски познати виолиниста, наступиће 7. јула први пут у Босни Херцеговини и то на предстојећем Бањалука фесту, најавили су организатори.

Велика сцена тврђаве Кастел том приликом заблистаће у пуном сјају уз наступ једног од највећих виртуоза на виолини, који премијерно у овом делу света изводи концерт у оквиру турнеје „Roots”.

Српско-француски виолиниста Немања Радуловић својом јединственом енергијом и искреношћу, узбудљивом виртуозношћу, дубином израза и авантуристичким програмом заговара теорију да музика има моћ да зближава људе.

Наступајући у највећим дворанама и са најважнијим оркестрима, од Лондонске филхармоније, преко Немачког симфонијског оркестра, филхармоније Монтреала и Токија, у дворанама као што су Карнеги хол у Њујорку или Мегарон у Атини, виолиниста Немања Радуловић је свакако најуспешнији музичар са ових простора у свету.

Са својим оркестром „Double Sens” који чине музичари из Француске и Србије, већ више од 10 година осваја концертне просторе широм планете.

Последњи, изузетно успешан албум који је објавио за „Warner” компанију под називом „Roots” (Корени), по чему је и актуелна турнеја добила свој назив.

„Идеја за овај албум се родила током пандемије вируса ковид 19, тачније за вријеме локдауна. Током овог периода, имао сам времена да дубоко промислим о музици данас, али и о музици прошлости и будућности. Музика која ми је истински помогла да се осећам живим је музика Моцарта и светска, као традиционална музику различитих земаља света. Она ме је повезала са основним осећањима наших живота, а то су радост и љубав. Више ми је пријало да слушам музику него да је свирам у том периоду, истиче Немања и додаје да ново издање представља искорак, те да није стандардна класична музика коју би публика очекивала, преноси Танјуг.

Концертна промоција овог албума је почела у октобру у Француској, наставља се током пролећа у Јапану и великим европским центрима да би почетком јула 2023. на Бањалука фесту и публика у региону била у прилици да чује ово несвакидашње музичко путовање по 22 земље света.

Први пут публика у Босни и Херцеговини имаће прилику да јединствену енергију Немање Радуловића доживи уживо, у самом срцу најстаријег историјског споменика и једног од најлепших делова Бањалуке – 7. јула на великој сцени тврђаве Кастел.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taња
Ко год може треба да иде на овај концерт!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.