„Витез фест” – недеља витештва
Манифестација „Витез фест” – недеља витештва која се бави очувањем наше духовности, историје и културе, почела је у понедељак предавањем „О наслеђу, чудима и моштима Светог деспота Стефана Лазаревића” и уметничким програмом у Руском дому, а настављена синоћ у Општини Стари град. О теми „Витешке душе” говорио је пуковник Светозар Радишић, доктор наука из области теорије ратовања. Наступили су Камерни хор Храма Светог Василија Острошког на Бањици и Женски певачки ансамбл „Огрлица од бисера”. Гости су били и протојереј ставрофор проф. др Радомир Поповић и вокални уметник Хаџи Никола Мијовић, а свештенослужитељ Андреј Ткачев из Храма Светог Василија Великог – Подмосковље обратио се видео-линком. Краљевски ред витезова је организатор смотре, уз благослов патријарха Порфирија, а покровитељ Линда Карађорђевић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


