Ораторијум „Естер” у Бањалуци
Ораторијум „Естер“ композитора Кристијана Ђузепеа Лидартија, под диригентском управом Стефана Зекића, а у режији Ане Григоровић биће изведен у четвртак, 20 априла од 20 сати на великој сцени Народног позоришта Републике Српске у Бањалуци. Сценографију је креирала Дуња Костић, а костиме Сара Блам. Реч је је о сарадњи између „Роси феста“ из Београд, Народног позоришта Републике Српске и Јеврејске општине Бањалука..
Партитура ораторијума „Естер“ била је изгубљена и пре 25 година случајно је пронађена у универзитетској библиотеци у Кембриџу. Тада је започео рад на реконструкцији дела, који је резултирао светском премијером ораторијума у мају 2.000. године у Јерусалиму. Значајан је пример европске и јеврејске духовне праксе, а реч је о првом ораторијуму написаном на старохебрејском језику. После премијере у Београду, која је одржана у фебруару на концерту затварања „Роси феста“, бањалучка публика имаће прилику да гледа друго извођење овог јединственог дела у овом делу Европе.
Наступају: Анета Илић (сопран), Софија Пижурица (сопран), Мирко Живковић (тенор), Вук Зекић (баритон) и Младен Продан.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


