Скоро 200.000 евра за куповину кућа најугроженијим повратницима по споразуму о реадмисијe
Републички Комесаријат за избеглице и миграције и начелници десет општина у Србији потписали су данас споразум вредан скоро 200.000 евра за куповину кућа за 15 породица повратника по споразуму о реадмисији са Немачком и другим земљама ЕУ.
Како је саопштено из Комесаријата, на јавни позив расписан почетком марта, пријавило се 18 јединица локалне самоуправе, а средства за реализацију пројекта одобрена су Кикинди, Кули, Суботици, Зрењанину, Новом Саду, Суботици, Бору, Краљеву, Новом Београду, Обреновцу и Сурдулици.
Максимални износ средстава намењених за куповину сеоске куће са окућницом, односно одговарајуће непокретности за становање, по јединици локалне самоуправе, износи око 4,5 милиона динара, а максимални износ средстава који јединица локалне самоуправе додељује по породичном домаћинству је 1,5 милиона динара.
„Циљ Пројекта је да допринесе пуној друштвеној реинтеграцији повратника по споразуму о реадмисији, обезбеђивањем трајног стамбеног решења, уз пружање подршке корисницима Пројекта у остваривању других права и услуга кроз упућивање на друге мере и подршку”, навела је в.д. републичког комесара за избеглице и миграције Наташа Станисављевић.
По евиденцији Комесаријата за избеглице и миграције, током прошле године је преко Канцеларије на београдском аеродрому регистровано 605 повратника по основу споразуму о реадмисији.
Реализацију Пројекта „Реинтеграција повратника по споразуму о реадмисији из Немачке и других земаља ЕУ кроз обезбеђивање трајних стамебних решења” подржао је глобални програм Немачке развојне сарадње „Миграције за развој” који у Србији спроводи Немачка организација за међународну сарадњу, преноси Бета.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


