Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Милановић: Додик ми је партнер, остали су дивљаци (видео)

Милановић: Додик ми је партнер, остали су дивљаци (видео)
(Принтскрин)

Хрватски председник Зоран Милановић похвалио је Милорада Додика, казавши да он није исти као остали дивљаци, како је назвао оне који су недавно жестоко реаговали због његове посете Дервенти, гдје у одликовао припаднике злогласне 103. ХВО бригаде, који су у том граду починили стравичне злочине над Србима.

Поновио је да је у Дервенту ишао у договору са Милорадом Додиком.

"Ја идем у Дервенту у договору са Додиком да би човек на крају истрауматизиран и ципеларен од својих дивљака морао ме прозивати ради нечега што је наш договор. Капирате. Да ми је рекао, слушај немој долазити постоје тамо,не би долазио и са таквим системом ми имамо посла", казао је Милановић.

У таквом систему, каже он, ми морамо тражити људе са којима се да разговарати.

"Ја и даље не сматрам да ме је Додик слагао, него је криво калкулирао. Ја о овоме морам обавесити хрватску јавност, Србе који ово гледају, они више воле нас него ми њих", казао је Милановић.

Упитан да ли му је након овог Додик и даље партнер, Милановић одговара:

"А ко други да ми буде партнер? Ко? Дража Михајловић, Додик је Србин, он је представник Срба у Републици Српској. Знам да би мени више тактички користило да кажем то је треш. Немам посла с њима, сви су Срби исти. Није тако, нису сви исти, са неким људима се да разговарати", казао је Милановић.

Милановић: Додик ми је партнер, остали су дивљаци

Нагласио је да не би ишао у Дервенту да му је речено "немој долазити, неће бити добро", него би церемонију доделе одликовања направио у Хрватској.

"Дођем међу Србе, а они ме чувају као фараона и машу ми. Није то спонтано било...", казао је Милановић.

 

 

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Анка
Срамота ме је њихове срамоте…

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.