Кинески министар спољних послова: Вашингтон је одговоран за погоршање односа између Кине и Америке
ПЕКИНГ – Кинески министар спољних послова Ћин Генг поручио је данас америчком амбасадору у тој земљи Николасу Бернсу да је Вашингтон одговоран за погоршање односа између Кине и САД и да амерички званичници морају „дубоко о томе размислити'' пре него што се односи врате на прави колосек.
„Америчка страна би требало да се дубоко замисли, да се нађе са Кином на пола пута и да поправи односе Кине и САД, како би се они вратили на прави пут”, рекао је Ћин.
Он је додао да америчка политичка и војна подршка Тајвану нарушава суверенитет Кине, преноси АП.
Ћин је оценио да су односи „захладнели” и да је приоритет да се стабилизују и избегну сипралу 'у неочекиване догађаје, и додао да би САД требало да престану да ''подривају кинески суверенитет, безбедност и интересе развоја'', посебно кроз подршку независности Тајвана.
Бернс је на Твитеру написао да се састао са Ћином и да су разговарали о изазовима у америчко-кинеским односима и неопходности стабилизације веза и проширења комуникације на високом нивоу, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


