Шест медаља за српске математичаре на Балканској олимпијади у Анталији
Свих шест такмичара који су представљали Србију на 40. Балканској математичкој олимпијади за ученике средњих школа освојили су медаље. БМО одржава се од 8. до 13. маја у Анталији у Турској.
Гвозден Лапчевић и Матеја Вукелић, ученици Математичке гимназије у Београду, освојили су сребрне медаље, док су се бронзане медаље освојили Андрија Живадиновић, Гимназија „Светозар Марковић” Ниш, Стефан Шебез, Математичка гимназија, Београд, Вукашин Ђиновић, Гимназија „Јован Јовановић Змај” Нови Сад и Александар Вишњић, Математичка гимназија, Београд, јавља Бета.
У званичној конкуренцији на такмичењу су учествовали ученици из 11 земаља Балкана, док је ван конкуренције учествовало још 11 екипа из целог света.
Руководиоци БМО тима били су Миљан Кнежевић, Универзитет у Београду – Математички факултет и Владимир Балтић, ВИШЕР, Београд.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


