Блокаде тракторима „преполовиле“ Суботицу
Суботица – Више од четрдесет трактора блокирало је јутрос од 8 до 10 часова саобраћајницу Максим Горки у делу испод подвожњака у центру града. Према речима Мирослава Матковића, председника Удружења пољопривредника Суботице наредна блокада биће у 13 часова, када ће тракторима направити потпуну блокаду централне градске раскрснице до 20 часова.
Ратари су исказивање свог незадовољства започели пре три дана када је тридесетак трактора паркирано у Штросмајеровој улици у центру града, али саобраћај се одвијао несметано. Дан касније отпочеле су блокаде улице у трајању од по два сата, да би од четвртка после подне, пољопривредници се преселили у улицу Максима Горког где су блокирали пролазак испод подвожњака. Једна трака ове саобраћајнице свакако је затворена због радова на брзој прузи Београд – Будимпешта, а сада су пољопривредници затворили целу ширину саобраћајнице и на тај начин онемогућили да се из једног дела града пређе у други.
Саобраћај се отежано одвија заобилазним правцима, а полиција регулише саобраћај.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


