Едо Маајка није битан
Загреб – Популарни репер Едо Маајка – правим именом Един Осмић (29) – дуже од 15 година живи у Хрватској, ту је прошао основну и средњу школу, био је и неколико година у браку са Загрепчанком, годинама је успешни естрадни уметник, али му то није довољно да добије држављанство Хрватске. Тражио га је два пута, али му нико не зна рећи ни у којој је фази тај захтев ни шта се с њим уопште дешава. Одговор није добио никад, и никакав, па ни одбијање. То је, наравно, разумљиво, јер у том случају би могао и да се жали. "Милион пута сам контактирао са МУП-ом, и то као да више није у њиховој надлежности. Непрестано ме преусмеравају, дају ми неке бројеве које треба да зовем, а када назовем тамо се нико не јавља, тако да ми нико ништа и не говори", каже Едо и напомиње да је до сада два пута тражио држављанство, последњи пут пре две и по године. "Први захтев сам упутио деведесетих година и тада су ми рекли да нисам битан, да сам непотребан хрватској држави. Тада је на власти био ХДЗ, па ми је јасно зашто сам одбијен, али ми није јасно зашто ми данас не дају држављанство", преноси "Јутарњи лист" његове речи.
Един је у Хрватску дошао као избеглица с мајком и сестром из Брчког када је имао 13 година. Доселили су се код рођака у Привлаку недалеко од Винковаца, а после завршене основне школе са сестром се преселио у Загреб, где је завршио средњу школу и где без прекида живи до сада. У Загребу има и стално боравиште. "Схватам да мој проблем није важнији од проблема с пензијама или неког другог већег проблема, али ред је да ми дају држављанство. Ако сам могао гинути по демонстрацијама у овој држави, ваљда заслужујем да будем њен држављанин", закључује популарни Едо. У томе, додајмо, и јесте "јадац". Јер, да није ишао на демонстрације и певао попут Томпсона, већ одавно би имао хрватску путовницу.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


