Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Америчка фирма Модерна регистровала фирму у Кини

Америчка фирма Модерна регистровала фирму у Кини
Пекинг (Pixabay)

ПЕКИНГ – Америчка фармацеутска и биотехнолошка компанија Модерна потврдила је данас да је отворила фирму у Кини.

Портпарол Модерне је Ројтерсу саопштио да ова компанија „истражује могућности кинеског тржишта” да би грађанима Кине „омогућила приступ Модерниној мРНА платформи”.

Америчка компанија је 24. маја у Шангају отворила фирму Moderna bioteh limited, са капиталом од 93,2 милиона евра, судећи према подацима кинеске датабазе података Кичача, преноси Танјуг.

Модерна је прошле године отворила канцеларију у Хонгконгу, али до сада није била присутна у остатку Кине.

Приходи Модерне расту знатно споријим темпом због тога што у свету јењава потражња за вакцинама против вируса корона, па и за вакцином ове компаније.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Игњо
Паметном доста.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.