Српски држављанин убијен у Колумбији
Српски држављанин који је код себе имао документа на име Слободан Марјановић (40) убијен је у недељу у близини приморског града Санта Марте на северу Колумбије, објавили су локални медији. Његово тело пронашли су мештани.
Први резултати полицијске истраге указују да је убијен са три хица из пиштоља, а потом избачен из аутомобила у покрету поред ауто-пута.
Медији преносе да је убијени Слободан Марјановић, који има српско држављанство, родом са Жабљака те да је у Колумбији боравио као туриста. Он је у ову земљу ушао недавно, а на руци је имао наруквицу хотела у Ел Родадеру. Полицији су пуцњаву пријавили грађани који су рекли да су чули хице, а потом видели да се аутомобил удаљава великом брзином.
Истрага овог случаја води се у два правца, пишу медији из ове јужноамеричке земље позивајући се на неименоване саговорнике из локалне полиције. Према овим наводима, један од сценарија је да је српски држављанин у Колумбији био случајна жртва пљачке.
Регија у којој је боравио, наводно је позната као „колумбијски Кариби”, и у њој се налазе бројни луксузни хотели. Други правац истраге иде у смеру да је он био у контакту и састао се са особама које су га потом убиле и бациле поред пута. За сада нема информација да је српски држављанин био у вези са колумбијским нарко-картелима.
Тамошња полиција проверава с ким је Србин боравио у Колумбији, са киме се виђао и да ли су документа на име Слободан Марјановић права или фалсификована.
Подсетимо, један српски држављанин недавно је утекао полицији са аеродрома у Медељину у Колумбији.
Према написима медија, он је побегао средином маја, у тренутку док га је колумбијска полиција спроводила ка аеродрому где је требало да буде изручен Италији.
Он је замолио пратњу да застану да купе флашицу воде, али су се тада на аеродрому појавили његови сарадници, запуцали на полицију и ослободили га.
Дејан Станимировић Маркос, убијен је у Колумбији у априлу 2020. Он је у тој земљи такође боравио као туриста, писали су медији.
Станимировић је, као и Марјановић, пронађен крвав поред пута. У почетку се веровало да је убијен на прослави, током „руског рулета”, али наводно је истрага показала да је он у Колумбији био као припадник „балканског картела”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


