Субота, 11.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Произвођачи млека из Богатића више не просипају млеко

Произвођачи млека из Богатића више не просипају млеко
(фото Д. Јевремовић)

Произвођачи млека из Општине Богатић Слободан Бркић и Милан Пајић не просипају више у канализацију по 700 литара млека дневно јер су почеле да га купују млекаре „Имлек” и „Уб”. Бркић је, за Бету рекао да је „Имлек” јуче преузео прву количину млека које производи на фарми, након анализе његовог квалитета. Тим произвођачима је, пре двадесетак дана откуп отказала „Златиборска млекара” са образложењем да је на тржишту вишак и да не могу да га продају.

Они су две недеље сваки дан у канализацију просипали по око 700 литара јер иако су понудили да га поклоне тако што би га нека млекара прерадила и дала бесплатно, ниједна се није јавила за ту хуману акцију. Ипак, после састанка у Влади Србије пре недељу дана, „Имлек” и „Млекара Уб” пристали су да купују од та два фармера. Бркић је казао да верује да су то учиниле на притисак представника Владе Србије. Обе млекаре почеле су да им преузимају млеко, али им још нису саопштили цену. „Нисмо у прилици да постављамо услове. Цена млека је остала отворено питање. У овом тренутку је најважније да га не просипамо у канализацију”, рекао је Бркић.

Навео је да му је „Златиборска млекара” за литар плаћала 63,30 динара и да та цена не покрива ни све трошкове хране, а да су у „минусу” за трошкове рада и електричне енергије. За две недеље је просуо 9.000 литара млека и изгубио око 700.000 динара. Напоменуо је да су млекаре на последњем састанку у Влади Србије тврдиле да су марже на млеко и млечне производе у трговинама огромне, а у продавницама кажу да зарачунавају маржу од осам до 11 одсто, зависно од производа.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Beli
A da li ce uspeti da naplate to mleko od mlekara?

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.