Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Имамо подршку Мађарске, Мађари ће бити уз нас и показати поштовање према српским пријатељима

Имамо подршку Мађарске, Мађари ће бити уз нас и показати поштовање према српским пријатељима
(Фото / Танјуг / Милош Миливојевић)

Вучић: Ми имамо од Мађарске подршку на европском путу, али и да чувамо нашу независност, ми нисмо део европског клуба, нисмо ни у Нато, мање смо заштићени од Мађарске, али смо доказали да мала Србије није тако мала по снази... Упознао сам госте о ситуацији на КиМ, са Орбаном сам разговарао и о ситуацији у региону

Председник Србије Александар Вучић рекао је да између Србије и Мађарске постоји искрено поверење и поштовање и да је Мађарска на расправама у разним европским институционалним телима сваки пут показала велико поштовање према Србији. „Хоћу да људи у Србији знају, да кад год је нека расправа у било којем европском телу знам да ће Мађари бити уз нас и показати поштовање према својим српским пријатељима”, рекао је Вучић на конференцији за медије након седнице Стратешког савета за сарадњу Србије и Мађарске и церемоније потписивања споразума. Нагласио је да Мађари и Мађарска могу увек да рачунају на Србију и грађане Србије, који ће увек бити лојални, добри и истински искрени пријатељи и веома поуздани у ситуацијама када није лако и додао да су баш такви пријатељи увек и свакоме потребни. „Желим да се захвалим Иштвану Пастору зато што знам колико је труда уложио да би Србија и Мађарска данас имали овакве односе”, нагласио је Вучић. Председник Србије се на крају свог излагања захвалио мађарској делегацији и да замолиo чланове српске и мађарске владе да на Палићу и у Суботици уложе додатна новчана средства. „Да се заврши аква парк, граде хотели, чисти језеро и да од овог направимо једно од најлепших места у централној Eвропи и да привучемо додатне туристе како из Србије тако из Мађарске”, закључио је Вучић, преноси Танјуг

Коментари12
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Neša
Ali ko kaže da uopšte želimo u EU? Ne razumem kakav je to način da se sprovode evrointegracije pa se dovede narod pred svršen čin. Zar ne treba narod prvo da se pita? Evo, ja lično, i mnogo ljudi koje poznajem, želimo da budemo članica BRIKS-a. Zašto se naše mišljenje ne uvažava? A, Orban, ako tvrdi da je prijatelj neka otprizna Kosovo, a ne da nam želi članstvo u EU.
re: Milos miokovic
Od dijaspore samo koristi imate, vas ce upropastiti (ako vec nisu) vjeciti udaraci u serpe, koji 30 godina samo protestuju, a nista ili vrlo malo rade i privredjuju.
re: Deda Mile
Ne razumijem sta odgovara Madjarima? S obzirom da su priznali Kosovo njima nista ne bi trebalo odgovarati sta Srbija radi. Ocito je da Madjarsku vode ljudi koji ne zele da pokleknu pod pritiscima Vasingtona, Londona, Berlina i Birsela. Ljudi koji ne zele slijepo da se stave na stranu protiv Rusije i Srbije iako im Rusija i Srbija nista nazao nisu ucinili, cak sta vise. I bice jos drzava EU sa istim stavom, samo polako!
dragi
To je samo realan pogleda na svet i sadasnju situaciju gde vecina zemalja eu iznorise cinjenicu da na istoku imaju velikog svetskog igraca koji ne moze da se ignorise i koji ima polugr uticaja u svim sferama drustva, e to jesu cinjenice, bar korektni odnosi, koji ne odgovaraju Americi, koja bi preko ledja Slovena da slomi Ruse.
Milos miokovic
...... ova dijaspora koja Srbiju dozivljava kao safari 15dana godisnje, ce nas upropastiti...
Анка
Боже чувај Србију од таквих “милоша”….
Немања Симовић
Да ли је Мађарска признала Косово?

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.