Непал: шест људи погинуло у рушењу хеликоптера
КАТМАНДУ – Шест људи, укључујући пет мексичких држављана, погинуло је данас када се срушио хеликоптер у Непалу, изјавио је владин званичник.
Званичник аеродрома у Катмандуу Текнат Ситула рекао је за Ројтерс да су спасиоци пронашли пет тела и да трагају за шестим.
Непалске власти су претходно саопштиле да је хеликоптер са шест људи нестао је у Непалу.
Пилот хеликоптера био је из Непала, а остали су мексички држављани, рекао је званичник аеродрома у Катмандуу за Ројтерс.
АП наводи да је хеликоптер са страним туристима био нестао у области Монт Евереста и да је изгубљен контакт са летелицом.
Хеликоптер се јутрос враћао у престоницу Катманду након што је пет туриста разгледало највиши планински врх на свету.
Туристичка и планинарска сезона у тој области завршена је у мају, када је почела кишна сезона, а туристички летови у планине су ређи у ово доба године јер је видљивост лоша и временски услови непредвидиви, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


