Холандске власти заплениле су 8.000 пилула за мршављење које садрже амфетамин
АМСТЕРДАМ – Холандска управа за безбедност хране и потрошачких производа (NVWA) запленила је око 8.000 илегалних таблета за дијету, које се често продају под именом Иомак, од разних продаваца током недељу дана акције усмерене на трговину овим пилулама. „Тестови показују да пронађене пилуле садрже тешку дрогу амфетамин”, саопштио је NVWA, истичући да су ове пилуле илегалне у Холандији и да могу имати веома озбиљне нежељене ефекте, преноси НЛ тајмс. Инспектори NVWA претресли су три куће и два пословна простора на различитим локацијама. У Ротердаму су ухапшене две особе осумњичене за продају илегалних таблета за мршављење. Детективи су претресли пословни простор, две куће, гаражни бокс и три аутомобила. Запленили су преко 1.800 Иомак таблета, већу количину стероида и више од 20.000 евра у готовини.
Код мушкарца из региона Харлема пронађено је око 4.500 таблета и 27 поштанских пакета спремних за испоруку. У његовој кући истражитељи су запленили и 20.000 евра готовине. Управа је апеловала на становнике Холандије да не купују или не користе пилуле за мршављење као што је Иомак. Таблете које је NVWA запленио садржавале су амфетамин. „Нежељени ефекти као што су убрзано лупање срца, бол у грудима, мучнина, главобоља и узнемиреност могу се јавити након само једне таблете. Неколико корисника је имало крварење у мозгу након употребе Иомак-а или таблета са истим састојцима”, саопштила је Холандска управа за безбедност хране, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


