Полиција у околини Суботице открила 129 миграната
Суботица – У протеклих 24 часа у Суботици и околини полиција је у две одвојене акције пронашла 129 ирегуларних миграната.
Мигранти који су боравили ван прихватног центра пронађени су на више локација на периферији Суботице.
У сарадњи са Комесаријатом за избеглице и миграције и локалном самоуправом, мигранти су првезени у прихватни центар где ће за њих бити обезбеђен смештај.
Полиција напомиње да је ова акција изведена у оквиру континуираног рада на сузбијању ирегуларних миграција и да ће наставити да преузимају мере и радње из своје надлежности како би очували стабилан јавни ред и мир на територији Севернобачког округа.
Да подсетимо, Полицијска управа у Суботици јуче је саопштила да је открила 403 мигранта у околини Суботице и Палића и да су сви превезени у прихватне центре. Такође, полиција у Суботици одредила је притвор до 48 сати за С.Х (59) због основане сумње да је починио кривично дело кријумчарења људи и недозвољеног преласка границе. Код њега је у стану у центру Суботице откривено шесторо илегалних миграната без докумената.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


