Субота, 13.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Нови логистички центар „Поште Србије”

– Изградњом овог центра ово јавно предузеће заокружиће своје услуге јер ће, осим логистичких, пружати и услуге складиштења и испоруке робе на адресу – Поред ширења мреже „Поштиних” пакетомата, најављене услуге „е-Архив” за дигитално чување записа појединца, привредних друштава и државе, као и „е-Новчаник”
Нови логистички центар „Поште Србије”
Меморандум о сарадњи на пројекту изградње потписали су Зоран Ђорђевић, в. д. директора „Поште Србије”, Милош Ружић, директор Привредног друштва „Мобтел-ПТТ”, и Саша Љубинковић, директор „ПМЦ-инжењеринг д.о.о.” (Фото Бета / Милош Мишков)

„Пошта Србије” на путу је да још боље ојача своју лидерску позицију у нашој земљи и југоисточној Европи услугама и развојним пројектима који ће значити свим њеним корисницима. Један од тих великих подухвата потврђен је закључивањем меморандума о сарадњи у реализацији пројекта изградње пословно-логистичког објекта за потребе „Поште” у Земун-пољу. Меморандум је „Пошта Србије”, у својој згради у Таковској улици, закључила са компанијама „Мобтел-ПТТ” и „ПМЦ-инжењеринг д.о.о.”. Овај документ потписали су Зоран Ђорђевић, в. д. директора „Поште Србије”, Милош Ружић, директор Привредног друштва „Мобтел-ПТТ”, и Саша Љубинковић, директор „ПМЦ-инжењеринг д.о.о.”.

– Уз велику подршку и разумевање Владе Републике Србије, у непосредној близини нашег логистичког центра у Земуну биће изграђен нови са мноштвом функционалних хала и могућности. „Пошта Србије” ће тако заокружити своје услуге, будући да ће, поред логистичких, пружати и услуге складиштења и испоруке робе на адресу. Изградња овог објекта, значајног за државу Србију и њене грађане, допринеће додатној модернизацији и ефикасности услуга „Поште Србије”, која је за овај пројекат изабрала најпоузданије и најсигурније партнере и важне актере у домаћем сектору, компаније „Мобтел-ПТТ” и „ПМЦ инжењеринг” – изјавио је Ђорђевић. Градња је планирана на 23 хектара.

– Изабрали смо државне компаније „Мобтел” и ПМЦ како би три државна предузећа заједно учествовала у овоме. Свако је нашао себе у овом пројекту и профит би требало да има и држава. Кренули смо са развојем идејног пројекта и верујем да ћемо у наредних 10 година имати велики, модеран логистички центар за складиштење робе, чак можда и хладњачу, али и бесцаринску зону јер је на крају плаца Дунав – рекао је Ђорђевић.

Он је нагласио да је сарадња са државним компанијама најсигурнија, на основу његовог искуства, када је реч о тражењу партнера за пројекте. Ђорђевић је истакао да је ово још један велики и сигуран корак на путу интензивног развоја понуде и услуга ЈП „Пошта”.

Меморандумом о сарадњи предвиђено је да „Мобтел-ПТТ” као повезано правно лице учествује у финансирању изградње објекта, чиме ће остварити право на коришћење дела будућег објекта, док ће ПМЦ обезбедити услуге истраживања и развоја у области пројектовања и организације изградње објекта.

Ђорђевић је навео да „Пошта Србије” интензивно ради на дизању квалитета услуга, као и на увођењу услуга које ће грађанима у ери дигитализације бити од велике користи. Поред даљег ширења мреже „Поштиних” пакетомата, најавио је и услугу „е-Архив” која ће омогућити дигитално чување записа за појединце, привредна друштва и државу, као и „е-Новчаник” захваљујући коме ће плаћање рачуна бити дигитално, без одласка у пошту.

Електронски новчаник обрадоваће најстарије јер ће им бити олакшана сва плаћања која ће моћи да обаве ка сертификованим рачунима и са свима онима са којима ЈП „Пошта” има уговор. Циљ је да поштанске услуге буду приближене свим категоријама корисника, а старији суграђани, како се показало, у „Пошту” имају велико поверење.

Такође, према најави Ђорђевића, радиће се на приближавању услуга и млађим генерацијама. Тако ће пакетомати бити постављени испред студентских или других центара, у близини факултета, надомак зграда и на многим местима одакле пошиљку могу да преузму, а верује ускоро и да пошаљу, и то у тренутку када њима одговара или корисник може некога да овласти да то учини у његово име. Све ово су економични и сигурни кораци који ће помоћи друштву, држави и појединцу.

Коментари6
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Beogradjanin-Istrijan-Schwabenländle
@ Иван Грозни, ја пишем. Пишем са уживањем, користим наливперо, имам их неколико па их често мењам. Када пишем родбини користим само ћирилицу , пријатеља у Београду више нема, за пријатеље у Истри користим наравно латиницу, ти пријатељи из моје генерације још увек знају ћирилицу, а већина њих је служила војску у Србији, БиХ. Наравно да треба писати руком, иначе постоји могућност да се полако заборавља баратање наливпером или плајвазом.
miki
Hahahaha... Dajte cifru koliko se pisama i paketa zagubi dnevno. Po tome ste sigurno lideri u svetu. Čak se i u paketomatima gube. Stigne poruka da je u paketomatu i odmah zatim da je vreme isteklo. Zoveš kol centar a oni nemaju pojma kako se to desilo. To vam je Pošta. U nekim mestima skoro da više i ne donose pakete. Jednostavno nestanu. Kažu, dešava se... tužite. Džaba tužba kada je neki hitni dokument izgubljen ili neki paket iz inostranstva koji se čekao 2 meseca.
Sokrat
U vreme sankcija Jugoslaviji pisma su od Beograda do gradova u Nemackoj i obrnuto putovala u proseku 4 dana, nekada 7. Danas isto takvo pismo putuje 3 nedelje.
miki
Budi srećan ako stigne i za te 3 nedelje
Petar
Pa vidite ko je direktor bivsi sofer Jorgovanke Tabakovic
Прикажи још одговора

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.