Италија смањила број војника у бази у Нигеру да би могла да прими цивиле
РИМ – Италија је смањила број војника у војној бази у Нигеру како би се створио простор за пријем цивила којима је потребна заштита, саопштено је данас из италијанског Министарства одбране. Како се наводи у саопштењу, војни авион са 65 италијанских и десет америчких војника стигао је у Рим из Ниамеја, главног града Нигера, пренео је Ројтерс. „Пребацивање војника је организовано како би се повећала логистичка аутономија у италијанској војној бази ради оптимизације смештајног капацитета, уколико буде потребно за преузимање цивила и евентуалну евакуацију”, додаје се у саопштењу.
Западноафрички регионални блок (Ековас) запретио је војном интервенцијом у Нигеру уколико ситуација не буде нормализована и враћена у стање пре пуча који је војна хунта извршила 26. јула. Ековас је дао вођама пуча у Нигеру рок од седам дана да врате на власт свргнутог председника Нигера Мухамеда Базума или ће се, упозорио је, суочити са санкцијама и могућом употребом силе. Рок за повратак на власт Базума истиче данас, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


