Радник „Чистоће” сачувао таблице отпале у невремену
Новчаници, документа, књиге, плоче, антиквитети, породичне фотографије... само су део „асортимана” који радници „Градске чистоће” проналазе у кантама, контејнерима, на улици... Велики део тих изгубљених или украдених ствари, захваљујући њима, „пронађе” пут до власника. Тако је било и ових дана када су запослени у „Чистоћи” перући улице од муља и заостале воде после невремена на коловозу проналазили регистарске таблице. Један од припадника ове „војске у наранџастом” је и Денис Исмаиловић, из земунског погона. Он је, са својим колегама, упркос обимном послу који су обављали на отклањању последица невремена, марљиво сакупљао и изгубљене таблице.
Међу таблицама које су пронашли нису само оне београдске, већ и из иностранства – Аустрије, Немачке, али и унутрашњости Србије. После тога су он и његови пријатељи ове информације објављивали у огласима и на друштвеним мрежама.
– Већину таблица пронашао сам у муљу и у близини шахтова. Остављао сам их са стране, како бих касније помогао људима. Упркос томе што сам имао пуно посла, а и колегама сам помагао у трећој смени, то ми није било тешко. Свој број телефона оставио сам на друштвеним мрежама и на њега се јавио неко из Хитне помоћи и један човек из Чачка. Овом човеку из Чачка сам објаснио како може да ме нађе. Он је дошао до мене и преузео је своју таблицу. Много ми се захваљивао након тога. Били су и ови из Хитне помоћи. Када су видели шта радим, и друге колеге и комшије који су пронашли таблице донели су ми их. Надам се да смо учинили једно добро дело – рекао је Исмаиловић у Јутарњем програму РТС-а.
Да заинтересовани не би морали да траже таблице посредством друштвених мрежа, да зову Дениса и његове колеге, у „Градској чистоћи” су одлучили да они могу да се јаве на бројеве телефона у сваком од погона, а ти бројеви се налазе на сајту „Чистоће”. Како су рекли на РТС-у, у погону „Чистоће” у Земуну телефон за ову сврху биће доступан број 011/ 6610-722 и то од 8 до 13 часова. Све таблице које су њихови радници прикупили на овој општини налазиће се овде па људи који су их изгубили у невремену могу да провере да ли су ту.
Власницима аутомобила врло је важно да нађу таблице јер њихово враћање кошта.
Колико су радници овог предузећа предусретљиви могло се видети и претходних година. Радник Назир Тасиљи 2015. године пронашао је, док је чистио канте за смеће на Славији, новчаник и о томе обавестио његову власницу. У новчанику су, осим новца, била и документа, а међу њима и здравствена књижица, што је жени било посебно важно. За то своје дело на иницијативу тадашњег градоначелника Синише Малог он је и награђен. Слична ситуација догодила се 2019. код Храма Светог Саве када је његов колега такође нашао новчаник са неколико хиљада динара и свим документима у њему.
Пиштољ – оловка
Али нису само радници „Чистоће” наилазили на лепе ствари. Пре десет година у Поречкој улици радник Адем Ајвази пронашао је у контејнеру пиштољ – оловку ручне израде. Приликом провере о чему је реч, ова направа је експлодирала и тешко му повредила око. Годину дана касније на старој депонији у Винчи радници овог предузећа пронашли су мртву бебу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


