Понедељак, 29.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Руска војска ушла у предграђа Купјанска

Украјина ће моћи да користи ловце Ф-16 које ће јој испоручити Данска само на својој територији.-
Руска војска ушла у предграђа Купјанска
(ЕПА ЕФЕ - Ј.К.)

Украјинске трупе напустиле су село Синковка код Купјанска под притиском и активним дејством руске војске, изјавио је за РИА Новости начелник администрације Харковске области Виталиј Ганчев.

"Руске војне јединице већ побеђују непријатеља на периферији Купјанска. Посебно активне операције сада се одвијају у рејону села Синковка.

У овом тренутку већ се може рећи да нема војних лица Оружане снаге Украјине у самом селу“, рекао је Ганчев.

Вилаиј Ганчев је раније за ТВ канал „Русија 24“, изјавио да су 33 насеља у Харковској области сада под руском контролом.

По његовим речима руска администрација и даље има приступ само за њих 17, док су остала насеља и даље на под ударом ватре.

Руски системи за дистанционо минирање „Земљеделије“ успоравају контраофанзиву Украјине, преноси лист „Волстрит џурнал“.

„Ти системи могу да постављају минска поља на растојању од пет до 15 километара. То је само један од система који користе Руси како би у правом смислу речи посејали засејали поља минама“, наводи лист.

Тај слој заштите, према писању листа, знатно успорава Оружане снаге Украјине и приморава војнике да заузимају такве положаје на којима су лака мета за руске хеликоштере, артиљерију и дронове.

Украјина ће моћи да користи ловце Ф-16 које ће јој испоручити Данска само на својој територији, изјавио је дански министар одбране Јакоб Елеман-Јенсен.

"Ми испоручујемо оружје под условом да се користи за потискивање непријатеља из Украјине. И ништа више", цитирала је министара агенција Рицау.

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Петар
Значи ћераће се још. Руси ће освајати, па ће их колективни запад нападати узвратно са онима који су плаћени наштампаним доларима. Тамни геостратешки вилајет: генерално добра вест за нас и за англосферу, није добра за целу Европу. Хвала на објави.
Sale Es
A ko pita Dansku?
Ivan Ivanovic
Gde je Petrovic Dulence?
Pretoria
Od ocaja ne moze da se javi. Nije njemu lako.
Vladimir
Samo napred, nazad na Harkov.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.