Уторак, 30.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ФУДБАЛЕРИ ПАРТИЗАНА ПРЕД ПЛЕЈ-ОФ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ КОНФЕРЕНЦИЈА

Вештачка трава највећа препрека

У Нордсјеланду су навикли да играју на таквој подлози, док ће „црно-белима” бити потребно мало времена да се адаптирају на другачије услове игре, каже Горан Закарић, један од јунака победе над Данцима 2018. године
Вештачка трава највећа препрека
Срушио Данце: Закарић у дуелу са Кристенсеном (Фото Н. Неговановић)

Многи који су били сведоци двомеча Партизана и Нордсјеланда у сезони 2018/19. у трећем колу квалификацијама за Лигу Европе, сигурно су запамтили момка са бројем 77 –  Горана Закарића. Крилни нападач, који је у Хумску тада стигао из Жељезничара, постигао је гол на дебију против популарних „тигрова и оставио сјајан утисак. Међутим, после година дана напустио је Партизан и многи се питају где је и шта ради некадашњи репрезентативац Босне и Херцеговине:

– Тренутно сам у Задру, супруга ми је одатле и ту живимо. Старија ћерка иде у школу у Задар. Променио сам велики број клубова од одласка из Београда, тренирам, спремам се и чекам ангажман. Надам се да ћу брзо на терен.

Сутра, пет година касније, Партизан и Нордсјеланд поново укрштају копља, овог пута у плеј-офу квалификација за Лигу Конференције. Београдски и дански тим нису исти какви су били пре пола деценије, али сада већ искусни крилни играч није заборавио на бивши клуб.

– Пратим све што се дешава у Партизану колико ми време дозволи. Тежак је ово период за „црно-беле”, нема резултата, али такве ствари се дешавају у спорту и сигуран сам да ће све кренути набоље. Гледао сам двомеч против Сабаха, било је баш узбудљиво, поготово у Београду и драго ми је што се Партизан пласирао даље. Опет се поклопило да „црно-бели” играју са Нордсјеландом. Та прва утакмица ће бити изузетно незгодна, али верујем да ће играчи знати то да изнесу како треба. Биће тешко пре свега због услова за игру, вештачка је трава, Данци су навикли да играју на таквој подлози, док ће Партизану бити потребно мало времена да се адаптира на другачије услове игре. Оно што је сигурно, Партизан има шансе, Нордсјелнад сада, као и тада, игра са доста младих играча.

Крилни нападач је евоцирао успомене кад је заблистао на дебију у црно-белом дресу у окршају са Нордсјеландом (1:2), постигао је други гол за Парни ваљак и уз Рикарда Гомеса израстао у јунака тријумфа на стадиону „Рајт ту дрим парк”, где сутра адути Игора Дуљаја излазе на мегдан вицешампиону Данске.

– Тада је тренер био Зоран Бата Мирковић и одмах ми је дао шансу, баш на тој утакмици, сећам се колико сам био узбуђен и једва сам чекао да истрчим на терен. Одиграли смо сјајну утакмицу, ја сам постигао други гол и одиграо баш добро.

„Црно-бели” су и у Хумској, седам дана касније, потврдио надмоћ у односу на Данце, с обзиром на то да су славили резултатом 3:2, а Закарић је на терену провео 80. минута.

– У Београду смо губили, али смо успели да преокренемо, то је била изузетно занимљива утакмица и после тога смо отишли на мегдан Бешикташу.

Турски тим се испоставио као непролазна препрека за Партизан...

– Били су много јаки. Играли су Гари Медел, Рикардо Кварежма, Пепе, Адријано који је играо у Барселони, Гокан Гонул, Толгај Арслан, Роберто Солдадо. Жао ми је што у Београду нисмо успели да их победимо, тада смо у неким моментима меча били чак и бољи од њих, повели смо, али смо брзо и примили гол. У реваншу смо већ били мало наивни, али смо и ту имали прилике, Данило Пантић је погодио стативу, тако да остаје жал што нисмо прошли – закључио је Закарић.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.