Словенија се придружила декларацији Г7 о безбедносним гаранцијама за Украјину
КИЈЕВ – Словенија се придружила Декларацији Групе седам (Г7) о безбедносним гаранцијама за Украјину, објавио је председник Володимир Зеленски на Твитеру 25. августа.
Безбедносне гаранције Г7 треба да буду међународни оквир који има за циљ јачање дугорочне безбедности Украјине и способности земље да се одбрани од руске агресије.
Зеленски је изразио захвалност Влади Словеније и премијеру Роберту Голобу што се придружио декларацији Г7.
„Обе наше нације деле вредности слободе и демократије, као и жељу за миром и правдом широм евроатлантског подручја”, написао је Зеленски на платформи X (Твитер).
Словенија је 22. земља која се придружила декларацији Г7, представљеној на јулском самиту НАТО-а у Вилњусу, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


