Четвртак, 02.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Резервисти прекинули штрајк глађу

Резервисти прекинули штрајк глађу
Протест испред зграде Владе Србије (Фото Танјуг)

Седморица бивших војних резервиста прекинули су јуче седмодневни штрајк глађу, испред зграде Владе Србије.Такву одлуку донели су пошто их је Ивица Дачић, министар унутрашњих послова, убедио да ће њихов захтев бити решен у нареднихчетири до шест недеља.

У саопштењу које је медијима достављено после јучерашње седнице Владе Србије, наводи се да је донета одлука о томе да би радна група требало у наредних шест недеља да припреми нацрт прописа којим би се на свеобухватан начин уредило питање исплата ратних дневница.

– Обећали су нам да ће у року од четири до шест недеља влада донети уредбу којом ће питање наших дневница бити решено на исти начин као и резервиста из Топличког округа. После седам дана штрајка глађу само желим да одем кући. Мој брат је погинуо у рату на Космету и то ми је давало снаге да истрајем до краја – изјавио је видно изнурени Горан Цветковић звани Бокалче.

Бивши војни резервисти захтевају од Владе Србије да им исплати разлике у ратним дневницама за време проведено на Косову и Метохији током интервенције НАТО-а на СРЈ 1999. године.Они траже да им се та разлика исплати по истом принципу као што је то претходна влада учинила њиховим саборцима из Топличког округа који су добили у просеку по 200.000 динара и тај износ им је исплаћен у шест једнаких месечних рата.

С. А. М.

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.