Мојсиловић примио делегацију Сталног представништва Италије при НАТО-у
Начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић примио је данас делегацију Сталног представништва талије при НАТО-у коју је предводио амбасадор Марко Пероначи, саопштило је Министарство одбране.
„На састанку у Генералштабу Војске Србије разговарано је о актуелној безбедносној ситуацији на Косову и Метохији и сарадњи Војске Србије и Кфора, са тежиштем на ангажовању италијанског контингента у саставу међународних снага у нашој јужној покрајини”, наводи се у саопштењу.
Саговорници су изразили обострану посвећеност очувању мира и стабилности и указали на значај контаката на свим нивоима између Војске Србије и међународних снага на Косову за успешно превентивно деловање и спречавање настанка криза на његовој територији, преноси Бета.
Мојсиловић је о актуелној безбедносној ситуацији на Косову, коју је оценио као нестабилну и непредвидиву, рекао да се од Кфора, „као јединог легитимног безбедносног актера у Покрајини, очекује да прати стање на терену и буде први у ланцу одговора на сваки покушај угрожавања безбедности српског становништва и српског културно-историјског и верског наслеђа”.
Генерал Мојсиловић је подсетио на низ једностраних и провокативних потеза које предузимају привремене институције самоуправе у Приштини и оценио да су такви поступци у супротности са напорима које Србија улаже ради смиривања ситуације на терену, наводи се у саопштењу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


