Тржни центар на хауби „ладе”
Ужице – Сваког јутра, по сунцу, киши или снегу, Ужичанин Павле Стефановић уредно долази на своје радно место у центру града, на прометном углу улица Димитрија Туцовића и Момчила Тешића. Ту је увек паркирана његова црвена „лада”, његов улични локал, односно продајни штанд. На предњој регистарској таблици, уместо броја, пише „ЗТКР Ј. Стефановић”, што је назив Павлове фирме. Газда из „ладе” вади своју робу: бижутерију, позамантерију и друге ситнице, па ређа по аутомобилу и нуди пролазницима.
Та радња јесте на точковима, али се не помера. Продаја из аутомобила – тако ју је крстио искусни продавац Павле кога овде сви знају – уредно је регистрована. Једини је у целом крају такву продају озваничио, јер, како каже, неће да ради „на дивље”.
– Већ 17 година сам улични продавац, а последње две године имам ову продавницу у паркираној „лади”. Навикао сам, не смета ми ни лоше време. Имам и прави локал, где продајем сличну робу, а ова продаја на аутомобилу је, практично, регистрована као издвојено одељење. Ипак, чешће сам крај „ладе” него у локалу, волим да се видим на улици с људима, попричам с познаницима – каже нам Павле, вајкајући се да продаја не иде нарочито, беспарица је, народ притиснули други трошкови. А њега још притиска стара мука: пролетос му његову радњу, ову црвену „ладу”, однео „паук” на градску депонију. Нестало му тада, како каже, робе из аута вредне 300.000 динара.
– Била једне недеље акција чишћења града, па, мада „лада” овде стално стоји као регистрована радња, комунална инспекција позвала „паука”, који ју је, онако са робом, однео на сметлиште. Свуда по граду паркирана напуштена возила, а они нашли ово, које ми за посао служи. Дођем сутрадан на депонију и запрепастим се: мој ауто отворен стоји, дела робе нема. Пријавим полицији, она обави увиђај. Тужио сам суду, поступак је у току. Сумњам да ми се један комунални инспектор одношењем возила светио, једном сам се побунио кад ми је узимао робу, а није плаћао – истиче Павле Стефановић.
Продавац са аутомобила има и развојне пословне намере. Буде ли пара, намерава да „ладу” обложи металом и направи неку врсту тезге. Да увек не вади робу из аута, слаже по хауби и опет враћа у кола, већ да понуда, чим се облога помери, буде пред потенцијалним купцима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


