Кућица здравља од данас на Тргу Републике
У центру Београда данас почиње рад мобилне амбуланте „Кућица здравља”, која свим грађанима омогућава да бесплатно и без заказивања провере своје здравље. „Кућица здравља”, коју су организовали Градска општина и Дом здравља Стари град, радиће на Тргу Републике до 30. октобра, од 12 до 18 часова.
– Наша Кућица здравља ће свим грађанима наше општине, престонице и Србије омогућити да бесплатно и без заказивања провере своје здравље од данас до 30. октобра на Тргу републике – рекао је за Танјуг Радослав Марјановић, председник ГО Стари град.
Према његовим речима, Старограђани и сви житељи престонице имају прилике да сваког дана, од 12 до 18 часова, обаве превентивне прегледе код лекара Дома здравља „Стари град”, у наредних недељу дана дана до 30. октобра.
– Данас је организован дан за сениоре – рекао је Марјановић.
Он је додао да је „Кућица здравља” само један од заједничких пројеката и потврда одличне и системске сарадње наше општине, Савета за здравље и ДЗ „Стари град”.
– Брига о јавном здрављу је брига о добробити сваког појединца. Уједно, то је једна од превентивних активности која је предвиђена недавно усвојеним документом - Планом јавног здравња Градске општине Стари град, 2023-2026. године. Овај стратешки документ је потврда да је наша општина препознала значај јавног здравља и примарне здравствене заштите својих грађана – рекао је Марјановић.
Он је истакао да ће суграђани моћи да без чекања обаве бесплатне здравствене прегледе у Кућици здравља.
– Како би што већи број грађана ефикасно обавио прегледе или добио користан медицински савет, припремили смо тематски програм прегледа предвиђен за сваки од наредних седам дана – додао је Марјановић.
Директорка Дома здравља „Стари град” др Весна Књегињић, рекла је за Танјуг да ће лекари те установе до 30.октобра свакодневно обављати разне превентивне прегледе и медицинска саветовања, без упута и здравствене књижице.
– Уторак, петак и понедељак су дани за сениоре, среда је резервисана за офтамолошке прегледе, четвртак је посвећен женском здрављу, а у суботу је тема „Покрени се”. Други дан викенда, недеља је Дан за срце, за мерење крвног притиска, нивоа шећера у крви, ЕКГ, преглед интернисте и ултразвук штитне жлезде – рекла је др Књегињић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


