Бечић: Шанса да уведемо Црну Гору у Европску унију
Од нашег дописника
Подгорица – Да искоренимо мафију у нашој држави, економски оснажимо грађанина и да се моћно супротставимо системској корупцији, прва је порука и позив на сарадњу Алексе Бечића, потпредседника владе за безбедност, унутрашњу политику, европске и спољне послове. Он је подсетио све у Црној Гори да је то циљ који су зацртали. „Основно начело којим ћу се водити у свом раду јесте да нико не може сам, требамо једни друге. Време у коме формирамо Владу Црне Горе је турбулентно, пуно изазова и одговорности, посебно у оквиру овлашћења које преузимам. Да радимо заједно, никако не значи да очекујем да сви носимо исто бреме, напротив, свестан сам да моје обавезе носе највећу одговорност, али моја прва порука је позив на сарадњу у вези с циљем који смо заједно зацртали, а то је да искоријенимо мафију у нашој држави, економски оснажимо грађанина, те да се моћно супротставимо системској корупцији”, рекао је Бечић новинарима.
Посебно је нагласио да „баш ова генерација политичара има историјску шансу да уведе Црну Гору у Европску унију”.
„Зато желим да се обавежем да све што будем радио, сваки корак, свака реформа, свака неизбежна промена ће бити у функцији убрзаног чланства Црне Горе у ЕУ. Верујем да смо народ који зна да се повезује, да смо схватили да поделе доносе само сиромаштво и апатију и корист мафији”, саопштио је Бечић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


