„Пигмалион” у „Бухи”
„Пигмалион” Џорџа Бернарда Шоа у режији Ђурђе Тешић нова је премијерна представа позоришта „Бошко Буха”. Биће изведена у уторак увече, 14. новембра од 19.30 сати у Театру „Вук” у Београду. Дело је превео Боривоје Недић, драматизацију потписала Милена Деполо, сценограф је Зорана Петров, костимограф Зора Мојсиловић. Композитор Владимир Пејковић, док је сценски покрет радио Дамјан Кецојевић…
Ово је свакако Шоов најпознатији и највољенији комад. То је љубавна прича о професору фонетике Хенрију Хигинсу који из опкладе у свој дом доводи продавачицу цвећа Елизу Дулитл, образује је и од ње ствара даму по свом укусу, успут се непланирано заљубивши у њу. Данас, када се више него икада говори о правима жена и феминизам више није сасвим страна реч, овај комад постаје актуелнији него икада, јер упркос томе што је слобода жена већа у теорији, оне су у реалности и даље скулптуре које обликује друштво којим руководе мушкарци…
Играју: Немања Оливерић, Елизабета Ђоревска, Марко Јањић, Ања Павићевић, Зоран Цвијановић, Андријана Оливерић, Лена Богдановић, Милица Сужњевић и Реља Јанковић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


