Кад заиграју ветерани Србије и дијаспоре
Златибор – На своје године накратко су заборавили па као у младости заиграли искусни фолклорци, чланови многобројних друштва из Србије, Републике Српске, Црне Горе и дијаспоре на 12. међународном фестивалу ветерана фолклора одржаном минулог викенда на Златибору. У организацији Удружења за неговање народне традиције „Златибор” из Чајетине, које истрајава на одржавању ове масовне смотре.
Своје играчко умеће, уз раскош наших народних ношњи, овог пута је приказало преко 1.300 учесника. Из 51 фолклорног удружења са широког простора: од аустријских градова Беча, Линца и Леоберсдорфа до Београда, Бањалуке, Требиња, Подгорице и још двадесетак места региона. Ово је, каже с поносом председник УЗННТ „Златибор” Лука Весовић, највећи и најбројнији фестивал у овом делу Европе.
А Борислав Капетановић, уметнички руководилац КУД „Бранко Радичевић” из Беча, које постоји четири деценије, има 200 чланова и негује српски фолклор и музику из свих крајева где живе Срби, доласке фолклорних ансамбала из дијаспоре у Србију сматра врло битним: – То традиционално радимо сваке године, поред Златибора смо у 2023. наступали и у Београду – истиче Капетановић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


