Концертно предавање о српско-јеврејским композиторима
Концертно предавање „Српско-јеврејски композитори грађани Београда, страдали у Холокаусту у логорима Јасеновац и Старо сајмиште” одржаће пијанисткиња др Јасмина Јанковић у Дому војске Србије у Београду вечерас у 19 часова. Биће речи о Рикарду Шварцу и Ладиславу Гринском.
Поздравну реч држи Бојан Арбутина, кустос у Музеју жртава геноцида. Учесници: Едит Македонска, концертмајстор оркестра Народног позоришта у Београду, Горан Крнета, бас и солиста Српског народног позоришта у Новом Саду, Љубомир Димитријевић, флаутиста и солиста оркестра „Ренесанс”, Павле Медаковић, диригент.
Концерт су подржали Фондација Музеја жртава геноцида и Секретаријат за културу Града Београда.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


