Златно перо Београда
Отварање изложбе 52. Златно перо Београда и 17. Међународни бијенале илустрације уз доделу награда заказано је за сутра (уторак, 12. децембар) у 19 часова у Конаку кнегиње Љубице.
Овогодишње 52. Златно перо Београда, уједно и 17. Међународни бијенале илустрације, кроз дијапазон стилова окупио је 122 уметника из земље и иностранства. Одабрано је више од 200 радова који ће бити представљени на изложби у „Галерији под сводовима” у Конаку кнегиње Љубице.
Кустоси су историчарка уметности Драгана Палавестра и председник Савета изложбе – графичар и илустратор Давид Вартабедијан, а савет изложбе Златно перо Београда ове године радио је у саставу: Славко Крунић, сликар и илустратор, Слободан Јовановић, виши кустос Музеја примењених уметности, Горан Тадић, графички дизајнер и илустратор, Петар Меселџија, илустратор и Весна Лакићевић Павићевић, историчарка уметности. Изложба траје до 31. децембра.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


