Хуманитарни концерт за децу са КиМ
Хуманитарни концерт „Деца деци” – Дечије Никољданско сабрање за децу са Косова и Метохије под називом „На дар смо добили, на дар и дајмо” биће одржан у петак, 15. децембра у 19.30 у Дому омладине Београда. „Фенечки бисери” позивају све да својим присуством увеличају тај велики хуманитарни концерт. Жеља је да као и сваке године наше најмлађе обрадујемо са Новогодишњим и Божићним пакетићима као и да се помогне рад основних и музичких школа”, истичу организатори. На концерту ће бити угошћено 35 деце из Косовског Поморавља која ће, такође, певати и играти за своје другаре. Деца ће остати три дана у Београду, дружити се и упознати знаменитости Београда.
Музички ансамбл „Фенечки бисери” основан је 2017. године. Отац Макарије, игуман манастира Фенек, окупио је чланове ансамбла и дао му име.Уметнички рад ансамбла заснива се на неговању родољубивих, традиционалних, духовних и етно мелодија, а репертоар се стално шири и богати. Ансамбл иза себе има на стотине наступа у земљи и иностранству.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


